G Noktası Masajı

G noktası masajı nedir, nasıl yapılır. G point masajı.

Bu yazımda sizlere G Noktası nedir, nerededir, nasıl uyarılır; G Noktası Masajı nedir, nasıl yapılır ve ne işe yarar gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağım. G Noktası Masajı hakkında fazla doğru kaynak bulunmadığı için, verdiğim bu bilgiler umarım faydalı olacaktır size.

G Noktası Nedir ?

G noktası ilk olarak 1940’lı yıllarda Alman Jinekolog Ernst Grafenberg tarafından keşfedilmiş, vajina ön duvarının alt üretral yüzeyinde bulunan duyarlı bir bölgedir. Adını da bu noktayı keşfeden Grafenberg’in baş harfinden almıştır. Kadın genital bölgesinde bulunan 2 hassas odak noktasından birisidir G noktası. Diğer odak noktası ise Klitoris. Aynı şekilde erkeklerde de 2 adet odak noktası bulunmaktadır, penis ve prostat. G noktası kadının en çabuk ve kolay uyarılan bölgesi olarak kabul edilmekte ve vajinal orgazm için uyarılması gerektiği inancı hakimdir.

G Noktası Nerededir ?

G Noktası tam olarak vajina ön duvarının içinden hissedilen pubik kemiğinin arkasında bulunmaktadır. Genellikle pubik kemiğinin arkasıyla serviksin önü arasında, sidik yolunun önünde yer alır. Vajina içerisinde saatin tam 12’yi gösterdiği bölgededir. Genellikle saat 11 ile 1 arasındaki bölgede bulunmaktadır. Bu noktanın tam konumu ve ebatı kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Klitorisin aksine G Noktası vajinanın derinliklerinde yatar, uyarılması için baskı uygulamak gerekmektedir. Sevişme esnasında G noktası büyür, orgazm olduğunda da maksimum büyüklüğe ulaşır. G noktasını bir bezelye büyüklüğünde hissedebilirsiniz parmak ucuyla, büyüdüğünde ise bozuk para kadar olabilmektedir. Yapılan araştırmalarda bazı kadınların G noktalarının daha büyük olduğu gözlemlenmiş.

G Noktası Nasıl Uyarılır ve Masaj Yapılır ?

G Noktası Masajı aslında tek başına uygulanabilen özel bir masaj türü değil. G Spot Masajı Tantra Masajı’nın bir parçası olup SensitiveBody to Body ve Yoni Masajlarıyla birlikte Tantra Masajı‘nı oluşturmaktadır. 2 saat süren Tantra Masajı seansımda 10-15 dakikayı G Noktası Masajı’na ayırıyorum.

Kendi kendinize G noktanızı bulup uyarmak oldukça zordur. Eşinizden, partnerinizden yardım alabilirsiniz. Partneriniz yatağa sırt üstü yattığında orta parmak ile yüzük parmağınızı birleştirip vajinaya doğru ittirin. Birisini çağırırken yaptığımız “Gel buraya” işareti gibi parmağımızı çengel yapalım. Parmak uçlarınıza hafif bir şişkinliğin değdiğini hissedeceksiniz, işte tam o tepedeki bölge G Noktası. O bölgeye masaj yapar gibi dairesel hareketler uyguladığınızda büyüyüp daha da belirginleştiğini göreceksiniz. Bir eliniz G Noktasındayken, diğer elinizi de partnerinizin vücudunda gezdirip okşayabilirsiniz. G Noktası orgazmının, vajinal orgazmdan daha çok zevk verdiğini fark edecek hatta aynı anda seri orgazmlar da yaşayabileceksiniz.
Eğer partneriniz yok ve yalnız deneyecekseniz; oturarak ya da çiş yapar pozisyonda kendi kendinize uygulayabilirsiniz fakat bu zor olacağı için G Noktasını bulamayabilirsiniz.

İstanbul Bakırköy’de yaşıyorum. Profesyonel Tantrik Masaj Terapisti olarak hizmet veriyor, kadınlar için Tantra Masajı uyguluyorum. SensitiveBody to BodyYoniKundalini ve G-Spot masajlarının karışımından oluşan 2-3 saatlik eşsiz bir Tantra Masajı deneyimi için HAKKIMDA sayfasını inceleyebilir, İLETİŞİM sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir