Tantra Masajı Nedir, Faydaları Nelerdir ?

Tantra masajı nedir, nasıl yapılır

Tek cümleyle özetleyecek olursak; Kişide var olan cinsel enerjinin açığa çıkarılmasıdır tantra masajı. Hinduizm ve Budizm’de yüzlerce yıllık geçmişi olup, cinsel tedavi ve terapilerde kullanıldığı söylenilmektedir. Çok geniş bir kavram olan tantranın bir okyanus olduğunu düşünürsek, tantra masajı ise küçük bir havuzdur, içinde büyük mutluluklar yaşatan küçük bir havuz…

Spiritüel Tantrik Masaj

Tantrayı savunan insanlar, yaşam zevkinin asıl kaynağının cinsel enerji olduğuna inanırlar. Tantra masajı ile, zaten mevcut olan cinsel enerjinin çeşitli yöntemler ve nesneler yardımıyla tüm bedene yayılarak maksimum seviyeye çıkarılması hedeflenir. Tantra, ruhsal memnuniyeti artırıp kişinin kendini daha iyi hissetmesine ve özgüvenini artırmasına yardımcı olur. Tantra Masajını siz de kendi partnerinize yapabilirsiniz. Teknikleri bilmeseniz bile, aşk ve sevginizi katarak yapacağınız masaj sizi ve partnerinizi fazlasıyla memnun edecektir. Kişinin bedenine dokunurken, aynı zamandan ruhuna da dokunmuş olursunuz, çünkü ruh ve beden bir bütündür. Beden ve ruh ilişkisi yaşam enerjisini tetikler. İçinde bulunduğumuz stresli ve gergin hayat şartları yaşam enerjimizi de yok eder. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu durum daha da belirgin. Sevgi üzerine kurulmuş tantra, kaybolan yaşam enerjinizi de yeniden size kazandıracaktır.

Üstteki fotoğrafı Hindistan’ın kuzeyinde bulunan Rishikesh kasabasında çekmiştik Tantra hocam Deva ile. Arkamızda Lakshman Jhula köprüsü. Bütün önemli Yoga merkezleri burada. Uluslararası Yoga Festivalleri düzenleniyor bu bölgede. Kaldığım dönemde de çeşitli etkinlikler vardı, akşamları Ganj Nehri kenarında yerel dans gösterileri oluyordu. Bu sakin, sessiz kasabada yaklaşık bir hafta kaldım ve Tantra Eğitimini de burada aldım. Yeşili bol, Hindistan’ın diğer bölgelerine göre biraz daha temiz ve düzenli. Yerleşik yaşayan yabancı da çok var. Hindistan’ı gezmeye gittiğinizde eğer ilgi alanınıza giriyorsa, buraya da bir uğramanızı tavsiye ederim. Otel, yeme-içme fiyatları diğer bölgelere göre biraz pahalıydı, bilginiz olsun..

Tantra Masajına başlamadan önce 20-25 dakika normal klasik masaj yapıyorum. Bu işlem kasların gevşeyip, kişinin rahatlamasına ve Tantra Masajına hazır hale gelmesine yardımcı oluyor.

Tantra’da zamanın önemi yok, dün ve yarın yok, sadece içinde bulunduğun an var. Sadece o “an” ı yaşarsın. Bununla ilgili Osho’nun bir sözü var; “Mevcut olan her şey bugündür. İçinde bulunacağın an, her zaman var olacağın yegane zamandır. Yaşamak istersen ya şimdi olacak, ya da asla olmayacaktır.” Bir kimseyi mutlu etmek için, önce kendin mutlu olmalısın. Yaptığın şeyi keyif alarak yaparsan, karşındakini de memnun edersin. Senin enerjin karşıya, karşıdakinin enerjisi sana geçer.

Tantra Masajı Nasıl Yapılır ? Tantra Tekniği

Tantric Masaj diğer masajlardan farklı olarak; kaslara yönelik hareket ve teknikler kullanılmadan, daha çok okşar gibi parmak uçlarıyla oldukça soft uygulanır. Tantra terapisti, bir kuş tüyünü ya da kendi saçlarını oldukça yavaş hareketlerle kişinin teninde gezdirebilir. Tantra masajı sabır ve konsantrasyon gerektirir. Bir beklenti içine girmeden, kafanızda kaygı endişe olmadan, sonunu düşünmeden, duygusal anlamda kendinizi hazır hissettiğiniz zaman yaptırırsanız daha çok keyif alırsınız masajdan. Fiziksel bir rahatlıktan ziyade, tamamen kişinin ruhsal durumuna yönelik rahatlatıcı bir terapi şeklidir.

Masajı yerde geniş bir minder üzerinde veya yatakta yapabilirsiniz. Masaj yapılan kişi de yapan da tamamen çıplak olmalı çünkü masaj terapisti kendi vücuduna da yağ sürerek, vücuduyla masaj yapacak size. Hoş kokulu, egzotik masaj yağları ile hafif tempoda ve baskısız olarak ortalama 2 – 3 saat arası sürebilir. Yüzüstü yatış pozisyonunda ayaklardan başlayarak devam edebilirsiniz. Kafanızdaki tüm olumsuzluklardan ve düşüncelerden kendinizi arındırarak, tamamen konsantre olmalısınız. Tantra Masajı; Sensitive MasajKundalini MasajYoni MasajıG-Spot MasajıBody to Body masajlarının harmanlanmasından meydana gelip, Tantra Ritüeli şeklinde gerçekleşir. Tantra masajı yapan yerler şeklinde bir arama yaptığınızda, bir çok sonuç çıkacaktır ortaya. Biraz detaylı incelediğinizde, bu yerlerin veya kişilerin bir çoğunun Tantra ile alakası olmayan, farklı amaç güden insanlar olduğunu göreceksiniz. Size faydalı olacağını düşündüğünüz kişilerle görüşüp bilgi alabilirsiniz.

Masajın yapıldığı odanın ambiyansı da oldukça önemlidir. Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir oda olmalı. Odanın içerisinde mor veya kırmızı loş ışıklar, çikolata, muz, çilek gibi yiyecekler, hoş kokulu mum ve tütsüler, aromatik masaj yağları olmalı. Her ne kadar tantra masajı Hindistan kökenli gibi görünse de, son yıllarda Avrupa ülkelerinde daha çok yaygınlaştı. Özellikle Fransa, Almanya, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde bir çok eğitim veren kurs merkezleri bulunmakta. İlginç bir şekilde, Brezilya’da da muazzam derecede Tantra kültürü yayılmaya başlamış. Artık bütün Tantra Guruları, Tantra Yoga merkezleri Brezilya’da yoğunlaşmaya başladı. Muhtemelen bir kaç yıl içinde dünyanın tantra merkezi olacak. Ben de Hindistan’da, Brezilyalı eğitmenimden Tantra Masajı eğitimi aldım ve yeni eğitimlerle sürekli bilgi birikimimi genişletiyorum.

İstanbul Bakırköy’de yaşıyorum. Profesyonel Tantrik Masaj Terapisti olarak hizmet veriyor, kadınlar için Tantra Masajı uyguluyorum. SensitiveBody to BodyYoniKundalini ve G-Spot masajlarının karışımından oluşan 2-3 saatlik eşsiz bir Tantra Masajı deneyimi için HAKKIMDA sayfasını inceleyebilir, İLETİŞİM sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir